AQUA JOURNAL: Jak na… Terra Base #10

Přeložili jsme a přinášíme vám ty nejlepší články z webu AQUA JOURNAL.

Jak na… TERRA BASE #10

Příklady Terra Base vol.3

Série Jak na… TERRA BASE vám pomohla porozumět konceptu TERRA BASE, seznámila vás se souvisejícími produkty a v neposlední řadě přinesla tipy, jak ji založit, osázet a udržovat. Tento článek uzavírá naší obsáhlou sérii. Buďte kreativní a pěstujte epifyty s Terra Base.

 

Platycerium na Terra Base

Platycerium se v poslední době stalo hitem a začalo se objevovat jako unikátní stylový doplněk. A co více, můžete ho pěstovat na Terra Base. Při umísťování rostlin na Terra Base se vždy ujistěte, do jakých tvarů a velikostí budou listy dorůstat a jakým směrem se budou rozvíjet. Listy Platyceria Ridley směřují nahoru a je tím pádem ideálním druhem do Terra Base. Terra Base byla umístěna v teplé místnosti na nejsvětlejším místě, aby se k ní dostalo co nejvíce slunečních paprsků. Sporofyly i listy zadržující vodu se tak zdravě vyvíjely. Platycerium oplývá charakteristickou žilnatinou listů připomínající rozprostírající se hřebeny hor. Na Terra Base získala krásný kulatý tvar.

V Niigatě není zima pro růst rostlin příznivá. Vlhkost je vysoká, teplota nízká a sněhové mraky zakrývají většinu slunečních paprsků. V zimě je nutné rostlinám najít co nejsvětlejší místo. S úbytkem světla se zastaví i růst listů a hrozí riziko zániku listů zadržujících vodu. Toto riziko minimalizujete udržováním nižší hladiny vody. V našem případě jsme aktivně zabraňovali hromadění vody a ideální vlhkost kořenů jsme udržovali pomocí silné vrstvy Sphagnum moss.

Zapomeňte na květináče a talíře, pěstujte Platycerium na Terra Base.

Produkt
DOOA Terra Base L

Rostliny
Platycerium ridleyi

 

Právě jste dočetli závěrečný díl série Jak na… Terra Base. Odkazy na předchozí díly najdete níže.

 

Z anglického originálu "HOW TO ENJOY TERRA BASE “Terra Base Examples vol.3”" vydaného 19. 3. 2021 přeložil Aquascape v roce 2022.

Odkaz: Aqua Journal [HOW TO ENJOY TERRA BASE "Terra Base Examples vol.3"]
Překlad: Aquascape

 

Další části série Jak na… TERRA BASE:

 

Další články najdete na našem BLOGU.