Sphagnum moss - živý rašeliník

Novinka
179 Kč / ks 159,82 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Sphagnum moss neboli rašeliník je nepostradatelný pomocník pro paludária, uzavřené ekosystémy, tropické rostliny a orchideje

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sphagnum moss neboli rašeliník je nepostradatelný pomocník pro paludária, uzavřené ekosystémy, tropické rostliny a orchideje. Tento vláknitý druh mechu umí geniálně regulovat vlhkost v substrátu i samotném paludáriu, dokáže pojmout až dvacetinásobek své hmotnosti. Má antiseptické vlastnosti, brání růstu plísní a rozvoji hnilobných bakterií. Čistí vodu a produkuje kyslík. Své uplatnění najde i v teraristice, chovu ryb či krevet.

Živý rašeliník je zároveň velmi estetický druh mechu, který působí velmi dekorativně v kombinaci s různými druhy masožravých rostlin, kapradin, orchidejí a jinými druhy mechů.

1 kg živého rašeliníku má objem asi 5-6 litrů

Doporučujeme i jako pěstební substrát v kombinaci s čistou přírodní pemzou.

  • Balení čistého živého mechu o hmotnosti cca 30g (kelímek o objemu cca 0,3 litru)
  • Zbarvení rašeliníku a délka stélek se může lišit s ohledem na dané balení a roční dobu
  • Může obsahovat drobné kousky jehličí či větviček - jedná se o 100% přírodní produkt

Náš rašeliník se pěstuje v kontrolovaných pěstitelských oblastech ve střední Evropě. Sklízí se pouze v kontrolovaném množství a jeho produkce je tak trvale udržitelná!

Skladování mechu ve vnitřních prostorech:

Sphagnum lze velmi dobře skladovat v průhledné nádobě (např.: vanička nebo sklenice). Musí být průhledná, aby měl mech zajištěn přístup dostatečného množství rozptýleného světla. Ujistěte se, že mech zůstane stále vlhký nebo mokrý. Nevystavujte jej přímému slunci, mohlo by dojít k zaschnutí vrchních stélek. Pokud jej skladujete ve vzduchotěsné nádobě, mech zůstává déle vlhký.

Skladování mechu venku:

Doporučujeme dát trochu rašeliny do květináče a vybrat stinném místo. Umístěte vlhký/mokrý mech na rašelinu. Zalévejte a udržujte stále vlhký.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Wabi-kusa
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: