Sphagnum moss - sušený rašeliník

Novinka
179 Kč / ks 159,82 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Sphagnum moss neboli rašeliník je nepostradatelný pomocník pro paludária, uzavřené ekosystémy, tropické rostliny a orchideje

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sphagnum moss neboli rašeliník je nepostradatelný pomocník pro paludária, uzavřené ekosystémy, tropické rostliny a orchideje. Tento vláknitý druh mechu umí geniálně regulovat vlhkost v substrátu i samotném paludáriu, dokáže pojmout až dvacetinásobek své hmotnosti. Má antiseptické vlastnosti, brání růstu plísní a rozvoji hnilobných bakterií. Čistí vodu a produkuje kyslík. Své uplatnění najde i v teraristice, chovu ryb či krevet.

Živý rašeliník je zároveň velmi estetický druh mechu, který působí velmi dekorativně v kombinaci s různými druhy masožravých rostlin, kapradin, orchidejí a jinými druhy mechů.

1 kg sušeného rašeliníku má objem asi 20 litrů

Doporučujeme i jako pěstební substrát v kombinaci s čistou přírodní pemzou.

  • Balení čistého suchého mechu o hmotnosti cca 50g (vytvoří cca 1 litr objemu po namočení)
  • Zbarvení rašeliníku a délka stélek se může lišit s ohledem na dané balení a roční dobu
  • Může obsahovat drobné kousky jehličí či větviček - jedná se o 100% přírodní produkt

Náš sušený rašeliník se pěstuje v kontrolovaných pěstitelských oblastech v Chile. Sklízí se pouze v kontrolovaném množství v certifikaci ECOCERT a jeho produkce je tak trvale udržitelná! Tento mech, který se z 80 % skládá z dlouhých vláken (mezi 8 a 15 centimetry), lze sklízet maximálně každé 4 – někdy jen každých 8 – let, aby nebyla ohrožena existence v jeho těžebních oblastech. Náš mech se sklízí výhradně ručně, protože těžba stroji poškozuje citlivé slatinné podloží a ohrožuje tak ekosystém, rostliny a jejich růst. Náš dodavatel se tak odlišuje od ostatních dodavatelů, kteří se v minulosti zasloužili o ekologicky pochybnou image chilských mechů.

Skladování sušeného mechu ve vnitřních prostorech:

Sphagnum lze velmi dobře skladovat v dobře těsnící nádobě či zip sáčku (např.: vanička nebo sklenice). 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Wabi-kusa
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: