Anubias barteri "Coffeefolia"

Značka: Tropica
295 Kč / ks 263,39 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Anubias s listy podobajícími se listům kávovníku

Detailní informace

Detailní popis produktu

Anubias barteri Anubias barteri "Coffeefolia" je velmi dekorativní a odolný druh Anubiasu. Charakteristické jsou pro tuto rostlinu její nové listy, které jsou zabarveny do červeno-hněda, starší listy pak získávají tmavě zelené zbarvení a vzhled podobný listům kávovníku. Tyto barevné kombinace jsou velmi atraktivní do malých i velkých akvárií. Vhodný k osázení kořenů a kamenů. Oproti jiným drobným druhům Anubiasů roste pomalu a odolává i velkým rybám.

Jedno balení v podobě košíčku Tropica.

  • Čeleď: Araceae
  • Původ: Afrika
  • Výška 15-25cm, šířka 10-15cm
  • Osvětlení: nízká až vysoká intenzita
  • Teplota 20-30°C, vhodný i k terčovcům
  • Tvrdost vody: Měkká až tvrdá
  • pH: 5-9
  • Tempo růstu: pomalé

 

Sázení: Jednotlivé rostliny by neměly být zasazené do substrátu, ale upevněné na kořeny či kameny, na které postupně sami přirostou.

Popis morfologie a kultivační metody: Anubias barteri Anubias barteri "Coffeefolia" je velmi dekorativní a odolný druh Anubiasu. Charakteristické jsou pro tuto rostlinu její nové listy, které jsou zabarveny do červeno-hněda, starší listy pak získávají tmavě zelené zbarvení a vzhled podobný listům kávovníku. Tyto barevné kombinace jsou velmi atraktivní do malých i velkých akvárií. Vhodný k osázení kořenů a kamenů. Oproti jiným drobným druhům Anubiasů roste pomalu a odolává i velkým rybám.Díky svému pomalému tempu růstu není nijak náročný na živiny, avšak v měkčí a na CO2 bohaté vodě jsou jeho přírůstky znatelnější a listy se v dobré kondici téměř lesknou. Množení je možné dělením oddenku, roste i v emerzní formě nad vodou.

Autor: Adam Votava, Aquascape.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Rostliny k navázání na kořeny a kameny
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: