Barclaya longifolia

289 Kč / ks 258,04 Kč bez DPH
Vyprodáno

Solitérní červená rostlina z čeledi leknínovitých

Detailní informace

Detailní popis produktu

Barclaya longifolia je nádhernou a doposud velmi raritní rostlinou, která zaujme svým sytě červeným zbarvením a květy, které dokáže tvořit i pod vodou.

Do nedávna byla považována za velmi náročnou rostlinu, nicméně to bylo způsobeno především nedostatečnou kvalitou sazenic. Dospělé rostliny tvoří postupem času hlízu tvarem připomínající oválnou cibuli. Díky energii, kterou do ní uloží je pak rostlina schopná přežít v přírodě období sucha či prudkých povodní, kdy může přijít o věšinu svých listů. 

Nejlépe vynikne jako solitérní rostlina ve střední partii akvária. V příhodných podmínkách začně i brzy kvést. Květy jsou plně ponořené ale přesto se v nich vytvoří semena. Po vyzrání tobolka se semeny praskne a semena se uvolní do okolí, kde po několika týdnech začnou klíčit. Pokud chcete dále Barclayu množit, stačí tobolku před uzráním zachytit do síťky a uvolněná semena pak vysadit na vámi vybrané stanoviště.

Jedno balení v podobě nahlíčené hlízy.

  • Čeleď: Nymphaeaceae
  • Původ: Jižní Asie - Thajsko
  • Výška 15-30cm, šířka 10-20cm
  • Osvětlení: střední až vysoká intenzita
  • Teplota 24-28°C, vhodný do nádrží s terčovci
  • Tvrdost vody: měkká až středně tvrdá
  • pH: 5,5-8
  • Tempo růstu: rychlé

 

Sázení: Jednotlivé rostliny sázejte s dostatečným odstupem od ostatních rostlin, časem vytvoří hustou růžici. Krček hlízy by měl vylézat nad povrch substrátu.

Popis morfologie a kultivační metody: Barclaya longifolia vytvoří hustou růžici. V akváriích vyžaduje stabilní prostředí bez výrazných změn chemismu vody, proto doporučujeme vysazovat Barcalyu do již zaběhlých nádrží. Pro správný růst je třeba této rostlině dopřát dostatek světla, CO2 a výživný substrát typu ADA Aqua Soil, Tropica Aquarium soil. Teplota vody by se měla pohybovat ideálně mezi 24-28°C.

Autor: Adam Votava, Aquascape.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Raritní druhy
Hmotnost: 0.05 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: