Pemza Pumice stone

75 Kč / ks 295 Kč / ks od 75 Kč / ks 61,98 Kč bez DPH 243,80 Kč bez DPH od 61,98 Kč bez DPH
Skladem (24 ks) Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Čistá přírodní pemza vhodná jako podkladní substrát do akvárií, paludárií a pro vylehčení pěstebního substrátu pro rostliny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čistá přírodní pemza vhodná jako podkladní substrát do akvárií, paludárií a pro vylehčení pěstebního substrátu pro rostlinyJemná a měkká struktura pemzy nepoškozuje kořeny rostlin jako lávová drť, navíc obsahuje široké spektrum, které se pak postupně uvolňují ke kořenům rostlin.

Při použití v akváriích je pemza ideální jako podkladní vrstva, pokud potřebujete vyvýšit substrát. V takovém případě doporučujeme použít pemzu pod zásobní substráty ADA Power Sand. 

V paludáriích je pemza vhodná především pro vytvoření drenážní vrstvy či pokud je potřeba vyvýšit substrát. V takovém případě doporučujeme použít pemzu pod zásobní substráty DOOA Jungle Base nebo vrstvu živého rašeliníku.

Nepostradatelná je pemza i jako součást substrátu pro tropické terestrické rostliny. Pomáhá regulovat vlhkost a přístup vzduchu ke kořenům. Nejčastěji ji mícháme společně se sušeným rašeliníkem, borovou kůrou a rašelinou.

  • Zrnitost 8-16mm
  • Před použitím doporučujeme propláchnout čistou vodou
  • Balení o obsahu 1L či 5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: