BIO Hygrophila pinnatifida sp. "Uttarakannada"

Tip
299 Kč / ks 266,96 Kč bez DPH
Vyprodáno

Hygrophila pinnatifida sp. „Uttarakannada“ je nová varieta z Indie

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hygrophila pinnatifida sp. „Uttarakannada“ nebo běžně nazývaná Hygrophila pinnatifida sp. "UK" je nová varieta vysoce dekorativní stonkové rostliny s jedinečnými zubatě vykrajovanými listy a sytým zbarvením. Má o něco delší listy a mírně červenější barvu ve srovnání s běžnou Hygrophilla Pinnatifida. Zoubkovaný okraj listu je také výraznější a skvěle se hodí k navázání na dřevo nebo na skály, kde působí jako nezvykle zbarvená jako kapradina.

 • InVitro balení ADA Bio Mizukusa No Mori. Otevřete až před upotřebením, rostliny vypláchněte pod tekoucí vodou, rozdělte na malé porce a sázejte!

  Řada ADA InVitro je označována jako "Bio Mizukusa No Mori" ("Bio Les Vodních Rostlin"). Jedná se o sterilní akvarijní rostliny bez řas, parazitů, bakterií a jiných zavlečených druhů rostlin. Sterilní kelímky jsou k dispozici ve dvou různých velikostech, S a M. Zatímco základní plocha je stejná, kelímek velikosti M je mnohem vyšší, takže se v ní mohou lépe vyvinout zejména vysoce rostoucí druhy rostlin.

 • Originální rostliny produkované pro značku ADA - Aqua Design Amano
 • Čeleď: Acanthaceae
 • Původ: Indie
 • Výška 10-40 cm, šířka 10-20 cm
 • Osvětlení: střední až vysoká intenzita
 • Teplota 18-28°C
 • Tvrdost vody: Měkká až tvrdá
 • pH: 5-8

 

Sázení: Jednotlivé rostliny by měly být umístěny v zemi, 5-8 cm od sebe aby vytvořily hustý porost. Možné je však tento druh pěstovat i na kamenech a kořenech, sama se jich ochotně chytí svými kořeny.

Popis morfologie a kultivační metody: Hygrophila pinnatifida je středně
náročnou rostlinou, vhodnou do středních partií či jako solitér. Nejdůležitějším faktorem pro úspěšné pěstování je dostatečně silné osvětlení a na živiny bohatý substrát! Již za krátkou dobu vytvoří hustý porost.

Pravidelný střih pomůže k bohatému větvení a snížení vzrůstu této rostliny!

 

Autor: Adam Votava, Aquascape.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: AKVARIJNÍ ROSTLINY
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: