BIO Microcarpaea minima "Merill"

Tip
209 Kč / ks 186,61 Kč bez DPH
Vyprodáno

Microcarpaea minima je malá, jemná stonková rostlina

Detailní informace

Detailní popis produktu

Microcarpaea minima je malá, jemná stonková mokřadní rostlina z jihovýchodní Asie, Japonska a severní Austrálie, která je schopná růst nad i pod vodou. Vyskytuje se v mělkých a teplých periodických vodách, jako jsou louže a rýžová pole a také na břehzích řek. Je to jediný druh rodu Microcarpaea a patří do stejné rodiny jako Glossostigma (Phrymaceae). Poprvé ji představil jako akvarijní rostlinu ze Západního Kalimantanu Wim Tomey (Nizozemsko) a tento druh je stále je raritou.

Ve své emerzní podobě tato rostlina vytváří nízké polštáře s 3-5 cm dlouhými, úzkými listy a malými, světle fialovými květy na tenkých stoncích. Ponořená rostlina roste poměrně vzpřímeně, vytváří hodně rozvětvené až trochu chaotické větvičky ve všech směrech, listy jsou dlouhé až 20 mm  a 1-2 mm široké.

Dá se použít na pozadí menších akvárií, do středních partií a v případě častého sestřihu i jako kobercová rostlina.

InVitro balení ADA Bio Mizukusa No Mori

Řada ADA InVitro je označována jako "Bio Mizukusa No Mori" ("Bio Les Vodních Rostlin"). Jedná se o sterilní akvarijní rostliny bez řas, parazitů, bakterií a jiných zavlečených druhů rostlin. Sterilní kelímky jsou k dispozici ve dvou různých velikostech, S a M. Zatímco základní plocha je stejná, kelímek velikosti M je mnohem vyšší, takže se v ní mohou lépe vyvinout zejména vysoce rostoucí druhy rostlin. Scrophulariaceae

  • Originální rostliny produkované pro značku ADA - Aqua Design Amano
  • Čeleď: Scrophulariaceae
  • Původ: Asie
  • Výška 3-5cm, šířka 2-3 cm.
  • Osvětlení: střední až vysoká intenzita
  • Teplota 20-28°C
  • Tvrdost vody: Měkká až středně tvrdá
  • pH: 4.5-7,5

Sázení: Jednotlivé rostliny by měly být zasazeny v substrátu, 2-3cm od sebe aby vytvořily hustý porost. Vhodný druh do pozadí akvária.

Popis morfologie a kultivační metody
Nejdůležitějším faktorem pro úspěšné pěstování je dostatek světla a CO2, bohatý substrát a hnojení podpoří její růst. Důležité je pravidelné zastřihování! Díku tomu se rostlina větví, houstne a vytváří krásné porosty.

http://www.adana.co.jp/en/contents/products/mizukusa/index.html

 

Doplňkové parametry

Kategorie: InVitro rostliny
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: